X
X

Service and Usage Agreement

Hizmet Sözleşmesi

 

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.Hizmet Kullanımı ;

1-) Firmamız kaynaklı olmayan nedenlerden ötürü doğabilecek veri kayıplarından kesinlikle firmamız sorumlu değildir.

 

2-) VPS , VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde lisanssız yazılımlar kullanılması yasaktır. Bu konudan ötürü çıkabilecek tüm zararların sorumlusu hizmeti alan ve kullananın kendisidir.

 

3-) Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.

 

4-) Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız süresiz askıya alma hakkı mevcuttur.

 

5-) Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.

 

6-) Firmamızın sunucularını yada kiraladığınız sunucu , vps , hosting hizmetlerinde her türlü SPAM mail ( Toplu Mail Gönderimi ) gönderimleri hesabınızın anında kapatılıp, hesabınızın iptal edilmesini sağlar. SPAM mail kesinlikle yasaktır. SPAM Mail her türlü toplu halde gönderilen tüm aktiviteleri kapsamaktadır.

 

7-) Herhangi bir lisanssız yazılım kurduğunuzda ( null script, warez içerik, crack, program vs. ) firmamız sorumlu tutulamaz. Her hizmet alan kendi hesabından sorumludur. Bu tür işlemlerden dolayı uyarı geldiğinde hosting hesabı askıya alınır ve ilgili yazılımın yayın akışı kesilmeden açılamaz. Ayrıca bu yasaklanmış işlemi yapan hizmet sahibi hesabın tekrardan aktif edilebilmesi için 15 TL gibi bir cezai rakam ödemesi gerekmektedir.

 

8 -) Lisanslandırma işlemlerindeki gecikmeden doğabilecek aksamalar ve sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.

 

9-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde aldığınız pakete göre işlemci limiti verilmiştir. Bu limitleri aşan hizmete dair siteleri Ugn Bilişim yetkilileri uyarı vermeksizin hesabı askıya alabilirler.

 

10-) Hosting ve reseller hizmeti sahibi kişiler sunucuya, sunucu sistemine ve diğer müşteri hesaplarına zarar vermek istediği anlaşılır yada tesbit edilirse hesap hemen iptal edilip silinir. Bu illegal işlemi yapan kişi/ler hakkında İnternet Bilişim Şuçlarına ve İstanbul Büyükçekmece Savcılığına kişi/ler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Ve gereken bütün hukuksal işlemler yapılacaktır.

 

11-) Lisanslama , Hosting, Reseller, VPS , VDS , Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmetlerinde ödeme gecikme durumunda Ugn Bilişim yetkilileri hesap üzerinde işlem yapamaya ( Hesabı durdurmak, silmek, iptal etmek , askıya almak ) yetkileri vardır.

 

12-) Botnet / Juno / Syn / Zombie vb. saldırı alan hesapların yada sunucuların sahipleri Ugn Bilişim hak talep edemezler. Saldırı durduruluncaya kadar Ugn Bilişim yetkilileri işlemleri geçerlidir.

 

13-) Hizmet alan kişi/ler ve firma/lar sunucu içerisinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı içerik, döküman yada yayın bulunduramazlar.

 

14-) Firmamızdan alınan her türlü hizmette destek alabilmesi için hesap sahibinin birebir kendinin olması gerekmektedir. 3. şahıslara kesinlikle hizmet verilmemektedir. Yakınlık, ortaklık, arkadaşlık gibi kavramların hiç bir geçerliliği yoktur.

 

15-) Ugn Bilişim çalışan ve yetkili olan Satış, Destek ve Muhasebe departmanındaki çalışanlara olası hakaret, argo kelime veya gerçek olmayan suçlamalarda yetkili kişiler hizmeti durdurup iptal etme hakkına sahiptirler. Bu davranışlarda bulunan kişiler tamamen ücret iadesi kapsamı dışında kalmaktadırlar.

 

 

Yedekleme ;

 

1-) Kiralık Sunucu, VPS & VDS ve Sunucu Barındırma Hizmetlerinde yedekleme işlemleri tamamen müşteriye aittir. Firmamız bu hizmetlere sahip müşterilerin yedeklerini almamaktadır. Firmamızın yedeklerinizi almasını istiyorsanız harici backup hizmeti almanız gerekmektedir. Olabilecek veri kaybı sorumluluğu müşteriye aittir.

 

2-) Hosting ve Reseller hizmetlerinde ” Haftalık ” şekilde yedekmele alınmaktadır. Bu yedekler firmamız tarafından alınıp gerekli durumlarda müşteriye verilebilir.

 

3-) Hosting ve Reseller sunucularında donanımdan & yazılımlardan kaynaklanabilecek sorunlarda hizmet sahibi kendi yedeğinden sorumludur. Yedekleme konusunda 1. dereceden yedekleme hizmeti veren firmamız, garanti yedek işlemi için Harici Backup hizmeti alması gereklidir. 1. Dereceden alınan yedeklerde oluşabilicek veri kaybı firmanın sorumluluğunda değildir.

 

4-) Firmamız yedekleriniz ile alakalı işlemleri sadece aynı kontrol panellerinde yapmaktadır. Farklı paneller ile işlem yapılmasını isterseniz ( taşıma, kopyalama vs. ) harici destek paketi satın almalısınız.

 

Geri Ödeme Koşulları ;

 

1-) Domain (Alan Adı),Kiralık Sunucu, VPS & VDS ,Cloud (Bulut)Sunucu, Sunucu Barındırma hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir.Diğer tüm hosting hizmetlerimizin 7 gün içinde sorgusuz %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır. Alan adı tescilleri otomatik olarak ICANN ve METU tarafından yapıldığı için , iade söz konusu değildir.

 

2-) Yıllık ödenen Kiralık Sunucu, VPS & VDS hesaplarında geri ödeme yapılabilir. Bunun için müşterinin tarafımıza sağlıklı bir gerekçe sunması şarttır. Bu işleminde 7 gün içerisinde yapılması zorunludur. 7 Günü geçen talepler dikkate alınmayıp göz ardı edilecektir.

 

Ücret Ödeme ;

 

1-) Hosting , Reseller , VPS & VDS , Kiralık Sunucu ve Sunucu Barındırma hizmeti alan müşterilerin ödemeleri, son ödeme tarihlerine kadar yapılmak zorundadır. Ödemede esneklik günü bulunmamaktadır. Son ödeme tarihlerine kadar ödeme yapılmayan hizmetler askıya alınıp erişim kesilir. Tekrar erisime açılması için alınan hizmetin bedelinin %25 kadar bir ödeme cezai ücret adı altında alınır. Bu ücretlendirmeye reconnect yada unsuspend adı verilmektedir.

 

2-) Hosting , Reseller , VPS & VDS ve Kiralık Sunucu hizmetlerinde ödeme tarihlerinin geçmesi halinde Ugn Bilişim yetkilileri hesapları durdurabilir ve isterlerse tamamen hesabı kaldırabilme yetkilerine sahiptirler.

 

3-) Alınan hizmetin son ödeme tarihi gecikmesi durumunda Ugn Bilişim yetkilileri sizlere geciken gün miktarına göre ” Geciktirme Bedeli ” adı altında geciken gün faturası çıkarabilirler. Fatura Gönderimi ;

 

1-) Faturalarınız Ugn Bilişim tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta ‘da kaybolan zarflar için yeniden fatura isteyebilirsiniz firmamızdan. Bu yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.

 

2-) Faturalarınızı kargo yolu ile isteyebilirsiniz. Kargo alıcı ödemeli olarak gönderilir


Top