X
X

OPENCART HOSTİNG

OPENCART HOSTİNG

 

Yalnızca e-ticaret sitesi gayesiyle oluşturulan Opencart içerik yönetim sistemi aracılığı ile kendi e-ticaret sitenizi kolaylıkla ve hızlı bir biçimde oluşturabilir ve kargo takip etme, ödeme aracı çeşitleri gibi işlemleri oldukça kolay bir şekilde sitenize entegre duruma getirebilirsiniz. Bu sistemde her şey sizin ulaşmak istediğiniz müşteri kitlesine ve ürün yelpazenize göre oluşturulmaktadır.

OPENCART AVANTAJLARI

Opencart hosting avantajları arasında aşağıda sıraladığımız bazı başlıkları bulabiliriz:

 • Kolay şekilde kurulumu yapabilir, e –ticaret internet sitenizi kolay şekilde yönetebilir, ayrıca çok basit bir şekilde ilgili ödeme alanlarını yönetebilirsiniz.
 • Yapacağınız ödeme yönetimi entegrasyonu ve sanal poslar aracılığı ile tüm bankaların sanal pos modüllerini de kullanabilirsiniz.
 • Sitenize istediğiniz miktarda ürün görselleri ekleyebilir, her bir görsel için ayrıca tanıtım içerikleri ekleyebilir ve sitenizdeki kullanıcıların yorum yapabilmesi için ek alan ayırmanız mümkündür.
 • Sitenize isteyeceğiniz tema seçimlerinde sunduğu yelpaze ve kolaylık sayesinde e –ticaret sitenize kullanmak istediğiniz özelliklere göre tema seçimi yapmanız mümkündür.
 • Bir çok dil eklenti seçeneği bulunan Opencart sayesinde, internet sitenizi ilave olarak kullanmak istediğiniz dile ya da dillere çevirip dünya çapında müşteri kitlesine göre yayın yapabilirsiniz. Bu sayede müşteri kitlenizi de pozitif yönde oldukça arttırabilirsiniz.
 • Alışverişlerde kullanılan ödeme sistemlerinin güvenliğini, SSL ve PCI yazılım sistemleri ile uyumlu olan eklentileri ile birlikte sağlayan Opencart, kullanıcılarının ödeme aracı ve bilgilerini güvenli olacak şekilde veri tabanında bulundurur ve korur.
 • Geliştirilmiş eklenti paketi aracılığı ile sosyal medya kullanarak dilediğiniz sitede reklamlarınızı ya da ürün içerik tanıtımlarınızı kolayca yapma imkanınız bulunmaktadır.
 • Opencart, diğer açık kaynak kod sistemlerine göre daha basit ve daha hızlı olacak şekilde kurulumu tamamlanabilen, ücretsiz çok sayıda eklenti paketi ile geliştirilmesi sağlanmış bir e–ticaret sitesi alt yapısıdır diyebiliriz.

OPENCART NASIL KURULUR?

Opencart hosting kurulumu için bir dizi gereksinim bulunmaktadır. Bunları genel olarak sıralayacak olursak:

 • Opencart kurulumunu yapabilmek için öncelikli olarak bir alan adına ve Linux işletim sistemi ile çalışan bir web hosting ya da sunucu hizmeti bulundurmanız gerekmektedir. Bu hizmetlerden herhangi birisine sahip olduktan daha sonra Cpanel aracılığı ileOpencart kurulumunuzu kolay şekilde yapabilirsiniz.
 • Öncelikli olarak web hosting ya da sunucu hizmetinizde yer alan Cpanel sisteminin içerisine giriş yapıyor ve “Tek Tıkla Uygulama Kurulumu” sekmesi içerisinde yer alan Opencart yazılımına tıklıyoruz.
 • Daha sonrasında karşımıza “Script Ayarları” sayfası açılıyor. Bu sayfanın üzerinden protokol ve domain seçimlerinizi yapabilir, site bilgilerinizi de buna göre düzenleyebilirsiniz.  Bütün bu işlemlerinizi tamamladıktan sonra sayfanızın aşağı kısmında yer alan “Yükle” butonuna basıyorsunuz ve sonrasında kurulum işlemi tamamlanacaktır.
 • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Script Ayarları” sayfası üzerinde belirlediğiniz “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” bilgileriniz ile birlikte internet sitenizin Opencart sistemine giriş gerçekleştirebilirsiniz.

Top